دورکاری امن

قدرت ارتباطات اینترنت و همچنین جبر اپیدمی‌های ویروسی (همچون کرونا) ایجاب می‌کند دسترسی به فضای کاری و اطلاعات سازمانی محدود به مکان فیزیکی شرکت و یا سازمان نباشد. به عبارتی لازم است برای کاربران در هر مکان و یا در هر زمان، امکان اتصال به منابع و اطلاعات سازمانی و انجام فعالیت‌های جاری فراهم گردد.

نکته مهم در بحث دورکاری، توجه به بعد امنیتی موضوع است. مطمئنا امنیت به عنوان بحث محوری در دورکاری مطرح و قابل توجه است چرا که ایجاد زیرساختهای دسترسی از راه دور نمی‌بایست امنیت و جامعیت اطلاعات و شبکه سازمان را با مخاطرات جدی مواجه کند.

برای درک بیشتر بحث امنیت به این موضوع توجه داشته باشید که کاربران برای اتصال به سرویسهای سازمان از سیستمهای شخصی خود استفاده میکنند که سطح امنیت آن در کنترل ما نیست، در نتیجه باید به صورت پیش فرض اینگونه بیاندیشیم که: بستر ارتباطی کاربر کاملا ناامن است.

دورکاری امن
آوید برای «دورکاری امن» چه راهکارهایی را ارائه می‌دهد؟

سامانه دورکاری آوید «دورکاد»

سامانه «دورکاد» محصولی است که جهت ایجاد زیرساخت دورکاری، بر بستر سامانه میزکار مجازی PVM، توسعه یافته است. همانگونه که مستحضر هستید، سامانه PVM دارای تاییدیه امنیتی سطح یک از افتا می‌باشد.

یکی از مشخصات بارز «دورکاد»، تفکیک کامل بستر ارتباطی کاربر از شبکه سازمان است. به عبارتی مخاطرات امنیتی سیستم شخصی کاربر به هیچ عنوان نمی‌تواند به امنیت سازمان خللی وارد کند.

از سوی دیگر کاربر در یک فضای ایزوله از سیستم خود، به تمامی اطلاعات و سرویس‌های مورد نیاز در سازمان دسترسی داشته و قادر است فعالیت‌های سازمانی خود را به راحتی انجام دهد.

علاوه بر موارد فوق، تمامی تعاملات کاربر با شبکه سازمان، از کانالی امن و مطمئن عبور داده می‌شود.

مشاوره جهت ایجاد بستر ارتباطی مطمئن

دستیابی به شرایط امن جهت دورکاری، علاوه بر استفاده از محصول امن «دورکاد» نیازمند ایجاد بستر ارتباطی مطمئن از طریق بکارگیری و تنظیم درست ابزارهای امنیتی و مسیریابی همچون فایروال می‌باشد.

آوید برپایه یک دهه تجربه و دانش خود در حوزه‌ی زیرساخت، در ارائه طرح دقیق دسترسی و همچنین به‌کارگیری و تنظیم درست ابزارهای درست در کنار و همراه کارفرمایان خود است.

به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)