خدمات امن سازی و پشتیبانی شبکه

امنیت و شبکه‌های کامپیوتری

شبکه‌های کامپیوتری بخش لاینفک کسب و کارهای امروزی از کوچک تا بزرگ هستند. اطلاعات به عنوان مهمترین دارایی سازمان‌ها بر بستر شبکه‌ها منتقل و مدیریت می‌شوند.

لذا برقراری امنیت شبکه، به نوعی حفاظت از دارایی اصلی سازمان است. امنیت زیرساخت فناوری اطلاعات حافظ پایداری، تداوم و اعتبار کسب و کار در فضای رقابتی امروز می‌باشد.

از نگاه آوید با بیش از 15 سال کار حرفه‌ای در این زمینه، امنیت نوعی محصول است، محصول استفاده از برنامه های معتبر، طراحی درست و اقدامات موثر.

امنیت شبکه های کامپیوتری

با توجه به مخاطرات رو به رشد و افزایش پیچیدگی‌های ناشی از کاربری‌ها و تکنولوژی‌های جدید، بهره‌گیری از خدمات حرفه‌ای در زمینه امن‌سازی و پشتیبانی شبکه، مسیر کسب و کار را تا حد زیادی بیمه می‌کند.

خدمات ارائه شده توسط تیم آوید برگرفته از تجارب گوناگون در سطوح مختلف سازمانی و چاره اندیشی برای نیازمندی‌ها و چالش‌های کسب و کارها در طی سالیان اخیر است که امکان برآورده‌‌سازی الزامات امنیتی در کنار روانی، صحت و سرعت در عملیات و فرآیندهای کسب و کار را فراهم می‌آورد.

شرکت «رایانش ابری آوید»

شرکت «رایانش ابری آوید» با هدف توسعه نرم‌افزارهای زیرساختی در حوزه امنیت زیرساخت، مجازی‌سازی و رایانش ابری، با تمرکز بر حفاظت از اطلاعات، پایداری و تداوم کسب و کارها تأسیس شده است. تیم آوید بیش از 15 سال تجربه کار تولیدی و خدماتی در حوزه‌ی امنیت، زیرساخت ابر و مجازی‌سازی را در کارنامه خود دارد و موفق شده است بیش از 10 محصول متنوع را در این زمینه تولید و عرضه نماید:

 1. سامانه مجازی سازی سرور PVM
 2. سامانه میز کار مجازی PVM
 3. سامانه تفکیک شبکه‌های ناهمگون «ایناد»
 4. سامانه دورکاری آوید «دورکاد»
 5. سامانه USB Server آوید «سایود»
 6. سامانه تبادل امن فایل آوید «فایلاد»
 7. سامانه ورود امن فایل آوید «فایلاد کیوسک»
 8. سامانه پشتیبانی امن آوید «پابساد»
 9. سامانه راهبری امن کاربران آوید «راکارد»
 10. استوریج امن آوید «Avid NAS»
سامانه مجازی‌سازی سرور PVM

سامانه مجازی سازی سرور PVM، به عنوان تنها سامانه مجازی سازی بومی در کشور دارای تأییدیه‌های امنیتی افتا، پدافند غیر عامل و دانش بنیان تولیدی نوع یک می‌باشد.

این سامانه تمامی قابلیت‌های یک هایپروایزر حرفه‌ای را در سطوح مختلف دارا است:

 • قابلیت Backup/Restore/Archive
 • قابلیت Disaster Recovery و پشتیبانی از سایت دوم (سایت بحران)
 • دارای Cloud Storage با قابلیت Sandbox و ثبت گزارش‌ها
 • پشتیبانی از Clustering/HA/DRS
گواهی پدافند غیرعامل
گواهی تاییدیه امنیتی افتا

سامانه PVM به عنوان زیرساختی‌ترین برنامه در حوزه ابر محسوب می‌شود که در کشور ما در طی یک دهه گذشته توسعه و ارائه شده است.

محصولات آوید علاوه بر تأمین امنیت و پایداری زیرساخت‌های کشور، زمینه توسعه دانش زیرساختی و جذب نخبگان کشور را فراهم آورده است.

شرح خدمات پشتیبانی و امن سازی آوید

آوید با سابقه تولیدی، نگاه ویژه، عملیاتی و اختصاصی به حوزه امن سازی را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.

شناخت وضعیت موجود و تشکیل شناسنامه دارایی‌ها

خدمات آوید در حوزه پشتیبانی و امن‌سازی شبکه با شناخت وضعیت موجود و تشکیل شناسنامه دارایی‌ها آغاز می شود.

علاوه بر تشکیل شناسنامه دارایی‌ها، وضعیت جاری طرح و ساختار شبکه، زیرساخت سرویس‌دهی، وضعیت بک آپ‌ها و سیاست‌های مرتبط با آن به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این فاز، نقاط قوت و نقاط بهبود استخراج و نقشه رشد سازمان تدوین می‌گردد.

بازطراحی شبکه و ساختار

Firewalling و Routing

یکی از مهمترین گام‌ها در مسیر امن‌سازی و پشتیبانی شبکه، بازطراحی ساختار شبکه با تمرکز بر سه اصل زیر است:

بازطراحی با شناخت نقاط ضعف و قابل بهبود در وضعیت جاری و با نگاه به آینده کسب و کار انجام می‌شود. این مرحله از نظر تأثیرگذاری بر امنیت زیرساخت بسیار حائز اهمیت است.

بازطراحی زیرساخت ارائه سرویس و بک آپ اطلاعات

زیرساخت مجازی سازی و نحوه ارائه سرویس و همچنین سیاست‌های تهیه نسخه پشتیبان(بک آپ) از اطلاعات جزو اساسی ترین اجزای امن‌سازی می‌باشد.

وضعیت فیزیکی و منطقی مرکز داده، سایت پشتیبان(بحران) و زیرساخت‌های سخت‌افزاری از جمله مواردی است که به دقت بررسی و بازطراحی می‌گردد.

بازطراحی زیرساخت و بک‌آپ

انجام تست نفوذ

تست نفوذ یکی از مهمترین ابعاد در شناسایی نقاط ضعف موجود در شبکه، سرویس‌ها و تجهیزات است. با انجام تست نفوذ ابعاد مخفی امنیتی در شبکه سازمان به خوبی مشخص می‌شود.

ارائه مشاوره در جهت تأمین امنیت و تجهیزات

یکی از مهمترین ابعاد خدمات پشتیبانی و امن‌ سازی شبکه، ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای در زمینه نیازمندی‌های شبکه و زیرساختی سازمان است.

طبیعت مشاوره آوید بر مبنای تضمین خروجی کار و انجام درست پیشنهادات ارائه شده است. این مهم با توجه به نیازمندی‌های موجود و آینده و همچنین توان سازمان انجام می‌پذیرد.

انجام فعالیت‌های امن‌سازی

اجرای بازطراحی‌های ارائه شده در سطوح مختلف شبکه و زیرساخت و انجام تنظیمات مورد نظر در تجهیزات موجود از جمله اقدامات تیم آوید است.

نتیجه تمامی اقدامات شناخت و بازطراحی، در فرآیند پیاده‌ سازی به بهترین شکل ممکن و با دقت نظر کارشناسی در جهت حصول به اهداف امنیتی، پیاده سازی و اجرا می‌گردد.

استقرار کارشناس مقیم

از جمله خدمات اختصاصی تیم آوید، تأمین و مدیریت کارشناسان مقیم در محدوده سازمان به منظور انجام فعالیت های مرتبط با امن‌سازی و پشتیبانی شبکه با مدیریت و راهبری تیم آوید است.

5/5 - (1 امتیاز)