Integrated Management Log (IML) در HP iLO چیست؟

Integrated Management Log یا IMLاتفاقاتی که در سرور رخ داده را در قالب لاگ‌هایی ذخیره می‌کند. اطلاعات IML می‌تواند به عیب‌یابی سرور یا شناسایی مشکل احتمالی کمک کند. مدیریت IML توسط iLO انجام می‌شود و به همین دلیل حتی هنگامی که سرور خاموش است از طریق iLO می‌توانیم به آن دسترسی داشته باشیم و عیب‌یابی سرور را انجام دهیم.

اطلاعات IML

توضیحات مربوط به لاگ این بخش به صورت زیر است:
Severity: اهمیت لاگ
Class: بخش یا قسمتی که لاگ را تولید کرده
Description: توضیحات مربوط به لاگ
Last Update: زمان و تاریخ آخرین باری که لاگ اتفاق افتاده
Count: تعداد لاگ‌های از یک نوع که اتفاق افتاده (در صورت پشتیبانی)
Category: طبقه بندی لاگ

در این قسمت در صورتی که روی لاگ کلیک کنیم در سمت راست توضیحات کامل لاگ به همراه راه حل پیشنهادی جهت بررسی و رفع عیب را می‌توانیم مشاهده کنیم.

توضیحات لاگ به همراه راه حل رفع لاگ

در قسمت Severity لاگ‌ها در چهار دسته طبقه بندی می‌شوند:
• Caution به معنای اخطار
• Critical به معنای خطا
• Info به معنای پیغامی که صرفا جهت اطلاع تولید شده
• Repaird به معنای حل شده (توضیحات بیشتر در ادامه ارائه می‌شود)
بعضی از لاگ‌های IML با وجود این که از نوع Critical یا Caution بودند، به رنگ سبز نشان داده می‌شوند و وضعیت فعلی آن‌ها Repaired است به این معنا که این مشکل در حال حاضر حل شده است. برای تغییر وضعیت یک لاگ به Repaired بعد از رفع مشکل در قسمت IML لاگ مورد نظر را انتخاب می‌کنیم و گزینه Mark as Repaired را مانند شکل زیر کلیک می‌کنیم. با انجام این کار همه‌ی لاگ‌های این نوع در حالت Repaired قرار می‌گیرند.

تغییر وضعیت یک لاگ به Repaired

در صورتی که بعد از انجام کارهایی مانند رفع عیب سخت افزاری، به روزرسانی فریم‌ور، نصب سیستم‌عامل و غیره خواسته باشیم توضیحات مربوطه را برای استفاده بعدی در این قسمت ثبت کنیم روی گزینه Enter Maintenance Note کلیک کرده و توضیحات مربوطه را وارد می‌کنیم.

نوشتن توضیحات مربوط به رفع عیب و بروزرسانی

در صورتی که خواسته باشیم لاگ‌های IML را در قالب یک فایل CSV ذخیره کنیم روی دکمه View CSV کلیک کرده و سپس دکمه Save را می‌زنیم.

برای پاک کردن لاگ‌های IML روی دکمه‌ی Clear Logs کلیک کرده و سپس دکمه Yes,Clear را می‌زنیم، این کار باعث می‌شود همه لاگ‌ها پاک شود.

نحوه ذخیره و حذف لاگ‌های IML

به اشتراک بگذارید.