راهنمای رابط کاربری sandbox

امروزه در سازمان‌ها تبادل داده بین شبکه‌های مختلف امری چالش برانگیز است. مدیر سیستم باید راهکار اساسی و مهمی را برای این منظور، در سازمان بکار گیرد. سامانه فایلاد به طور سرتاسری در تمامی ابعاد، این چالش را حل می کند. مهمترین سرویس این سامانه، تبادل امن فایل است. مسئله‌ای که اینجا قابل بیان است، بدین صورت است که وقتی کاربر عملیات نوشتن روی فلش مجازی انجام می‌دهد و اتصال فلش مجازی را از سیستم قطع  می‌نماید چه اتفاقی می‌افتد؟ برای پاسخ به این سوال، در سامانه فایلاد قسمتی به نام سندباکس وجود دارد که توسط مدیر سیستم پیکربندی می‌شود.

وقتی عملیات نوشتن روی فلش مجازی صورت می‌گیرد و اتصال فلش از سیستم کاربر قطع می‌گردد، این فلش مجازی به وضعیت سندباکس شدن،‌ می‌رود و به طور خودکار به ماشین مجازی سندباکس متصل می‌گردد. در این ماشین مجازی، agentای نصب شده است که فلش‌های متصل را شناسایی و به طور خودکار آنها را اسکن می‌کند. اگر فایل مخربی در فرآیند اسکن شناسایی شود، agent آن را از فلش حذف می‌کند. پس از پایان عملیات اسکن، agent، فلش را از ماشین مجازی سندباکس eject کرده و در این حالت فلش مجازی از وضعیت سندباکس شدن خارج می‌گردد و دیگر کاربران می‌توانند از این فلش مجازی استفاده کنند.

برای پیکربندی سندباکس از طریق PVM-Manager، روی منوی فایلاد و سپس منوی سندباکس کلیک و برای ایجاد سندباکس در صفحه ای که باز می شود روی دکمه create کلیک گردد. این موارد در تصویر زیر آمده است.

راهنمای رابط کاربری sandbox

در واقع سندباکس نوعی ماشین مجازی است که عملیات سندباکس شدن فلش های مجازی را انجام می دهد و فایلهای مخرب موجود در فلش مجازی را حذف می کند. تنظیمات این ماشین مجازی مانند ماشین های مجازی دیگر است که شکل آن در زیر آمده است.

تنظیمات ماشین مجازی سندباکس

مدیر سیستم بنابرحساسیت اطلاعات سازمان،‌ می‌تواند سندباکس‌های مختلفی را ایجاد کند. همانطور که قبلا بیان شد در هر سند باکس،‌ agentای نصب شده است که آنتی ویروس‌های گوناگونی را می‌توان در این agent تنظیم کرد. لذا مدیر سیستم می‌تواند ترتیب سندباکس شدن فلش‌های مجازی را توسط دکمه order تعیین نماید.

طریقه سندباکس شدن فلش مجازی

همانطور که در شکل بالا مشخص شده است، علاوه بر تنظیم کردن ترتیب سندباکس‌ها می‌توان برای هر سندباکسی تعداد فلش‌های متصل همزمان را مشخص کرد و همچنین سندباکسی را در فرایند سندباکس کردن فلش های مجازی،‌ فعال یا غیرفعال کرد.

به اشتراک بگذارید.

امتیاز بدهید post