حفاظت از اطلاعات

اطلاعات سازمان ما همواره در معرض مخاطرات گوناگونی قرار دارند:

 • حمله باج‌افزار و بدافزارها
 • خرابی سخت افزار
 • اشتباه عامدانه/سهوی کاربران
 • حوادث ناگوار همچون آتش‌سوزی/زلزله و ..

شرایطی را در نظر بگیرید که در بحبوحه تلاش‌های بی‌وقفه شما در راستای اعتلای سطح محصولات و خدمات شرکت، با خبر ناگوار بروز مشکل برای اطلاعات حساس و حیاتی همچون اطلاعات مالی، نقشه‌ها و طرحهای محرمانه و … مواجه شوید. وضعیت خود را در آن زمان متصور شوید، آیا ارزش اطلاعات ما به قدری هست که برای نگهداری درست و امن از آنها برنامه مدونی داشته باشیم؟

حفاظت از اطلاعات
آوید برای حفاظت از اطلاعات شما چه راهکارهایی را ارائه می‌دهد؟

اولین گام در مسیر حفاظت از اطلاعات استفاده از زیرساخت معتبر است، سامانه PVM به عنوان یک محصول تولیدی با لایسنس معتبر و پشتیبانی معتبر توسط تیمی مجرب ارائه می‌گردد.

رواج نرم‌افزارهای کرک شده در زیرساختهای سازمان اثرات مخرب و سوء بسیاری دارد، شاید تصور این را داریم که این نرم‌افزارها مجانی هستند. لازم است به این حقیقت توجه کنیم که « ساختن سالها طول می‌کشد، اما خراب کردن در لحظه‌ای اتفاق می‌افتد»، بروز مشکل در زیرساخت سازمان صدمات جبران ناپذیری به اعتبار و کسب و کار ما وارد می‌کند، خراب کردن نیاز به تکرار ندارد، حدوث یک بار آن در طی سالیان کفایت از بین رفتن اعتبار را می‌کند.

بک‌آپ‌های مطمئن و خودکار از اطلاعات

وجود بک‌آپهای مطمئن بهترین راهکار در مواجهه با شرایط بحرانی است. بک‌آپهایی که توسط محصولات آوید تهیه می‌شوند از چند مشخصه اصلی برخورداند:

 • بک‌آپها خارج از محدوده دسترسی باج‌افزارها و بدافزارها هستند.
  در صورت مواجهه با این مخاطرات، بک‌آپها از آسیب باج‌افزارها در امان هستند.
 • بک‌آپها به صورت اتوماتیک تهیه می‌شوند و وابسته به عملیات اجرایی انسانی نیستند.
 • فراموشی کاربران منجر به قطع فرآیند بک‌آپ گیری نمی‌شود.
 • امکان نگهداری چندین نسخه از بک‌آپها وجود دارد.
 • قابلیت آرشیو بک‌آپها (تهیه بک‌آپ از بک‌آپ) وجود دارد.
 • امکان نگهداری بک‌آپها در مکانی به دور از محل اصلی اطلاعات وجود دارد.
  در صورت بروز مشکل برای محل اصلی اطلاعات(همچون آتش سوزی و …) بک‌آپها از این صدمات ایمن خواهند بود.
 • امکان ارسال ایمیل از نتیجه فرآیند بک‌آپ وجود دارد.

بهره‌گیری از قابلیت بک‌آپ مطمئن در محصولات آوید، قابلیت اطمینان زیرساخت شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

نسخه دوم و بروز (Replication) از اطلاعات

در مواردی که حساسیت اطلاعات بسیار بالا است، به عبارتی اطلاعات و سرویس‌هایی که در صورت بروز مشکل برای نسخه اصلی، لازم است سریع و بدون وقفه به سرویس‌دهی برگردند، از قابلیت Replication جهت نگهداری از سرویس‌ها استفاده می‌گردد.

در روش ‌Replication یک کپی (نسخه دوم) از اطلاعات در مکان دومی تهیه می‌گردد که در بازه زمانی کوتاه (مانند 5 دقیقه)، با نسخه اول هماهنگ (بروز) می‌شود.

با بهره‌گیری از این قابلیت، در صورت بروز حوادث ناگوار برای نسخه اصلی اطلاعات، در کوتاه‌ترین زمان نسخه دوم، بدون از بین رفتن اطلاعات، در مدار سرویس‌دهی قرار می‌گیرد.

محافظت از اطلاعات کاربران

سیستم‌های کاربران در شرکتها و سازمانها، محل ذخیره‌سازی اطلاعات حیاتی و مهمی است، کاربران در طی دوران کاری اطلاعات مهمی را تولید و در سیستم‌های خود ذخیره می‌کنند که بعضا ارزش بسیار بالایی دارد.

به دلیل پراکندگی این اطلاعات نگهداری و محافظت از آنها بسیار سخت و پرهزینه است. از زاویه دیگر سیستم هر کاربر در معرض ویروس و مخاطرات گوناگونی است که به تبع آن نیازمند نگهداری مداوم است.

روش برخورد با این وضعیت تمرکز اطلاعات در اتاق سرور است و به عبارتی پیاده‌سازی میزکار مجازی PVM است.

در این روش مخاطرات گوناگون همچون آسیب به اطلاعات ناشی از عملکرد سهوی/عمدی کاربران، ویروسها، باج افزارها و … به صورت کامل از بین می‌رود و تمامی اطلاعات به صورت متمرکز مدیریت و بک‌آپ گیری می‌شوند.

به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)