آیا می‌دانید سامانه میزکارمجازی PVM Desktop چیست؟

PVM Desktop‌ یا « سامانه میز کار مجازی رایانش ابری آوید » راهکار اختصاصی شرکت رایانش ابری آوید در جهت پیاده‌سازی تکنولوژی دسکتاپ مجازی (میز کار مجازی) در سازمان‌ها می‌باشد.

دستاوردهای مهم PVM Desktop برای سازمان‌ها چیست؟

دستاوردهای PVM Desktop عبارت است از:

 • کاهش هزینه‌های فناوری‌اطلاعات از 50 تا 90 درصد
 • ایجاد زیرساخت امن جهت دورکاری: دسترسی از هر مکان و در هر زمان به میزکار شخصی
 • افزایش امنیت در نگهداری و محافظت از اطلاعات سازمان (مهم‌ترین دارائی سازمان)
 • برخورداری از مشاوره و پشتیبانی تیم مجرب آوید با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه مجازی‌سازی
دستاوردهای دسکتاپ مجازی PVM

هدف PVM Desktop چیست؟

هدف PVM Desktop انتقال کامل پردازش و فضای ذخیره‌سازی کاربر، از سمت کاربر(PC) به اتاق سرور می‌باشد. در این شیوه به ازای هر کاربر یک ماشین مجازی (میزکارمجازی) در اتاق سرور و بر بستر PVM ایجاد می‌شود. از آن پس کاربر می‌تواند از هر مکان با اتصال به میز کار خود فعالیت‌های روزانه را انجام دهد.

مجازی‌سازی دسکتاپ (VDI) چیست؟

مجازی‌سازی دسکتاپ یا Virtual Desktop Infrastructure (VDI ) یکی از انواع روش‌های مجازی‌سازی است که دسکتاپ (میزکار) کاربر در قالب یک ماشین مجازی (VM)، مستقر در مرکز داده سازمان، در اختیار او قرار می‌گیرد.

پردازش مورد نیاز و محل ذخیره­ سازی اطلاعات کاربر به صورت متمرکز از اتاق سرور به کاربر اختصاص داده می‌شود و کاربر از طریق کنسول شخصی خود که معمولا از انواع PC ، Thin Client ، Zero Client است به میزکارمجازی خود متصل خواهد شد.

در شیوه سنتی(دسکتاپ فیزیکی)، تغییر منابع پردازشی کاربر، نیاز به خرید تجهیزات برای PC او دارد. با استفاده از دسکتاپ مجازی، تغییر منابع پردازشی و ذخیره‌سازی، بسیار ساده و سریع و صرفا با تغییر پارامترهای ماشین مجازی اختصاص داده شده به کاربر، انجام خواهد شد.

تجربه کاربر در کار با PVM Desktop از منظر کارآیی و همچنین امکانات، همچون اتصال پرینتر، اسکنر و .. (ابزارهای محلی)، کاملاً منطبق با فضایی است که کاربر از یک PC استفاده می‌کند.

مجازی سازی دسکتاپ

مزایای استفاده از PVM Desktop چیست؟

 1. کاهش هزینه 50 تا 90 درصدی فناوری‌اطلاعات

در صورت استفاده از PVM Desktop احتمال ویروسی شدن سیستم‌عامل توسط کاربر به صفر می‌رسد. همچنین به دلیل بهره‌گیری از الگوها جهت ایجاد ماشین‌های مجازی، نصب نرم‌افزار جدید و یا بروزرسانی نرم‌افزارهای کاربران، صرفا با بروزرسانی و انجام تغییرات در الگو انجام می‌شود. از سوی دیگر خرابی سیستم کاربر با تغییر آن مرتفع می‌شود، چرا که اطلاعات و میز کار کاربر در مرکز داده قرار دارد و با تغییر سکو،کاربر به سرعت به میز کار خود متصل می‌شود.

امکانات فوق موجب کاهش شدید هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی کاربران در سازمان می‌شود که حاصل آن کاهش هزینه‌های فناوری‌اطلاعات سازمان در سمت کاربر از 50 تا 90 درصد خواهد بود.

با استفاده از PVM Desktop امکان مدیریت یکجا و یکپارچه تمامی سیستم‌های کاربران فراهم می‌شود و فضای داده‌ای تمامی کاربران به مرکز داده منتقل شده و به صورت متمرکز کنترل می‌شود.

کاهش هزینه
دسترسی راحت
 1. دسترسی از هر مکان و در هر زمان
میز کار مجازی، امکان دسترسی به میز کار کاربر را از هر مکان و در هر زمان فراهم می‌کند.

معمولا یکی از مشکلات جابه‌جایی محیط کاری کاربر و یا تغییر سیستم کاری، نصب مجدد نرم‌افزارهای مورد نیاز، انجام تنظیمات و جابه‌جایی اطلاعات می‌باشد که زمان زیادی را به فرض انجام درست کار به خود اختصاص می‌دهد. دسترسی از هر مکان و در هر زمان به میز کار مجازی این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد تا به دور از دغدغه نصب مجدد امکانات مورد نیاز و همچنین به دور از نگرانی از جابه‌جایی فیزیکی اطلاعات، به راحتی با محیط کاری خود مرتبط شده و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد. PVM Desktop ابزار مناسبی جهت برپاسازی زیرساخت دورکاری در سازمان می‌باشد.

 1. افزایش امنیت اطلاعات سازمان

با متمرکز شدن اطلاعات کاربران در مرکزداده و استفاده از امکانات PVM Desktop به منظور تهیه نسخه پشتیبان (Backup) از اطلاعات، امکان از بین‌ رفتن اطلاعات کاربران در صورت خرابی سیستم کاربر و همچنین امکان سرقت اطلاعات در قالب خروج سخت افزار از سازمان به صفر می‌رسد.

با استفاده از PVM Desktop امکان آلوده شدن سیستم عامل کاربران به ویروس و باج‌افزار وجود ندارد.

امکانات فوق باعث می‌شود علاوه بر افزایش قابل توجه سطح امنیت اطلاعات سازمان، زمان سازمان در جهت برخورد با این موارد به شدت ذخیره شود.

افزایش امنیت اطلاعات

4. مقیاس‌پذیری و انعطاف

با استفاده از PVM Desktop تغییر منابع مورد نیاز کاربران (پردازنده، ذخیره‌سازی) به سرعت انجام می‌شود. افزودن سیستم کاری جدید، به راحتی چند کلیک ساده است. همچنین این امکان وجود دارد که کاربران برای اهداف متعدد میز کارهای متفاوتی داشته باشند.

لازم به ذکر است که سامانه PVM Desktop بر مبنای سامانه مجازی سازی PVM توسعه یافته است که دارای تاییدیه امنیتی افتا میباشد:

گواهی امن‌سازی افتا

کاربردهای PVM Desktop چیست؟

 1. دورکاری

با توجه به قابلیت دسترسی از هر زمان و مکان به میز کار مجازی توسط کاربر، PVM Desktop ابزار مناسبی جهت انجام دورکاری در تمامی زمان‌ها و مخصوصا در شرایط اضطراری مانند بروز اپیدمی ویروس کرونا، می‌باشد.

 1. جداسازی اینترنت از شبکه داخلی

PVM Desktop‌ نیاز به شبکه‌های فیزیکی گوناگون برای ایزوله کردن فضای کاری کاربر جهت شبکه داخلی و اینترنت (و یا هر شبکه مورد نظر دیگر) را برطرف می‌کند. PVM Desktop از شبکه موجود برای تفکیک فضاهای کاری استفاده می‌کند که مزیت عمده این موضوع صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع مالی سازمان ‌می‌باشد.

دورکاری

قابلیت‌های PVM Desktop چیست؟

 • امکان ایجاد و مدیریت الگوها با تنظیمات مختلف و اختصاصی
 • ساخت نامحدود میز کار مجازی بر اساس الگوی ساخته شده
 • امکان ساخت یکباره میز کار مجازی به تعداد مورد نظر
 • امکان ارتباط کاربران اکتیو دایرکتوری برای هر میز کار مجازی به طور خودکار
 • امکان اعمال تغییرات الگو، بر روی تمامی میزکارهای مجازی مرتبط.
 • تعیین مدت زمان و وضعیت میز کار مجازی در صورتی که کاربر به آن متصل نباشد
 • تعیین و اعمال محدودیت در حجم آپلود و دانلود برای هر میز کار مجازی
 • تعیین محدودیت زمانی برای استفاده از میز کار مجازی
 • امکان تبادل کلید در ارتباط با میزکارمجازی برای بهبود امنیت
 • فشرده‌سازی اطلاعات برای بهبود سرعت ارتباطی شبکه
قابلیت‌های PVM Desktop

چرا مشتریان ما، آوید را انتخاب می‌کنند؟

آوید با بیش از یک دهه تجربه تولید و فعالیت در حوزه مجازی‌سازی و رایانش ابری، با تمرکز بر حفظ کیفیت محصولات و سطح رضایت کارفرمایان خود، بازویی مطمئن جهت پیاده‌سازی میزکار مجازی در سازمان‌ها می‌باشد. ره‌آورد آوید برای مدیران فناوری‌اطلاعات،آرامش و اطمینان‌خاطر نسبت به زیرساخت فناوری سازمان خود است. همچنین برخورداری از پشتیبانی و همراهی تیمی مجرب و کارآزموده در حوزه مجازی‌سازی سرور و دسکتاپ، عامل مهمی برای انتخاب آوید می‌باشد.