گواهینامه صلاحیت خدمات انفورماتیکی چیست و چه اهمیتی دارد؟

شرکت‌های انفورماتیک بر اساس شاخص‌هایی رتبه‌بندی می‌شوند که این رتبه با توجه به اندازه‌ی پروژه‌ها، تعداد کارکنان، فعالیت‌ها، رضایت مشتریان و… کسب شده است.

به استناد لایحه قانونی تشکیل شورای عالی انفورماتیک کشور مصوب 4/4/1359 شورای انقلاب، شورای عالی انفورماتیک کشور به منظور تعیین نظام کلی انفورماتیکی کشور و گسترش فناوری‌های انفورماتیکی موظف است، با رعایت قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب 8/11/1386 مجلس شورای اسلامی و ایجاد فضای رقابتی و سالم برای کسب و کار، شرکت‌های فعال در این حوزه را بر اساس این آیین‌نامه احراز صلاحیت و رتبه‌بندی نماید.

لینک زیر شما را با جزئیات این گواهی آشنا می­‌کند:

آیین‌نامه احراز صلاحیت و رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیک

 

شورای انفورماتیک چیست و چگونه رتبه‌بندی می‌کند؟

شرکت‌های انفورماتیک به شرکت‌ها و موسساتی گفته می‌شود که در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت قانونی رسیده باشند و موضوع فعالیت آن‌ها در اساسنامه صرفا در زمینه انفورماتیک باشد. رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیک در واقع یک تقسیم‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات کشور می‌باشد که در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری از طریق شورای عالی انفورماتیک کشور یا معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برای شرکت‌های انفورماتیکی صادر می‌شود.

 

اینک مفتخریم به اطلاع برسانیم شرکت رایانش ابری آوید نیز دارای گواهینامه صلاحیت خدمات انفورماتیکی است.

 

شما می‌توانید برای مشاهده جزئیات دقیق‌تر به پایگاه زیر مراجعه و نام شرکت را در آن جستجو نماید:

https://sajar.mporg.ir